Jak wybrać idealny fotel do szarej kanapy?

Salon to jedno z newralgicznych i najbardziej wielofunkcyjnych pomieszczeń w całym domu. Powinien być jednocześnie estetyczny i przytulny, ale również wygodny i funkcjonalny. Szare kanapy od dawna cieszą się popularnością w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, ponieważ są uniwersalne i pozwalają na sporą dowolność w doborze dodatkowych elementów. Jeśli chcemy zapewnić sobie dodatkowe miejsce do relaksu w salonie, to dobrym rozwiązaniem będzie zakup fotela. Jak wybrać taki, który będzie pasował?

Fotel do szarego narożnika — w jakim stylu i z jakiego materiału?

Styl i kolor fotela dobieranego do szarego narożnika powinien być ściśle podyktowany tym, jaki efekt finalny chcemy uzyskać. Jeśli jest to klasyczny salon z wyważoną aranżacją, to dobrze jest wybrać fotel mający przynajmniej obicie z takiego samego materiału, jakim obity jest narożnik. Fotel skandynawski z funkcją rozkładania doskonale sprawdzi się w salonach urządzonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu nawiązującym do natury.

Drewniane nóżki sprawiają tutaj, że meble optycznie nabierają lekkości, a salon wydaje się przestronniejszy. Fotele z bukowymi nóżkami idealnie wpisują się w aktualne trendy, a z kolei wygodne uszaki z pikowanym obiciem sprawdzą się w salonach w stylu glamour, zwłaszcza jeśli sam narożnik również jest pikowany. Nadmiar różnych stylów może sprawić, że całość będzie zbyt eklektyczna i niespójna, ale i w tych cechach wiele osób dopatruje się intrygującego efektu.

Szara kanapa — jaki powinien mieć kolor fotel?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, a eksperymentowanie z kolorystyką w salonie może doprowadzić do uzyskania unikatowych efektów. Wielbiciele minimalizmu i stonowanych wariantów mogą wybrać do szarego narożnika fotel o tym samym lub zbliżonym odcieniu. W takich sytuacjach warto zadbać o to, aby inne dodatki czy też kolor ścian w salonie zapewniały jakiś kontrast i zróżnicowanie. Można też zdecydować się na to, aby to właśnie dodatkowy fotel stanowił kolorystyczne przełamanie.

Z szarym narożnikiem pięknie będą komponowały się fotele zarówno w odcieniach zimnych, jak i ciepłych. Te pierwsze sprawią, że aranżacja będzie surowsza i modernistyczna, drugie zaś zapewnią salonowi więcej ciepła i przytulności. Żółty lub granatowy fotel muszelka idealnie sprawdzi się w eleganckich salonach, zaś szary, brązowy lub granatowy fotel skandynawski będzie pięknie podkreślał charakter minimalistycznych salonów.

Jaki kolor fotela uszaka do szarej kanapy (narożnika) będzie odpowiedni?

Fotel uszak wyróżnia się charakterystyczną konstrukcją oparcia z tak zwanymi „uszami” oraz podłokietnikami. Fotele tego rodzaju są dość masywne, ale przez to są szalenie wygodne i wyglądają bardzo stylowo. Warto więc z takiego mebla uczynić nie tylko funkcjonalny, ale i ozdobny element wyposażenia salonu. Jeśli do szarego narożnika wybierzemy szary fotel uszak, to meble zleją się ze sobą i żaden z nich nie będzie się wyróżniał.

Warto postawić na kontrast i interesujące zestawienia kolorystyczne, które sprawią, że aranżacja salonu będzie unikatowa. Szary narożnik bardzo dobrze będzie prezentował się w towarzystwie bujanego uszaka w kolorze turkusowym, zwłaszcza jeśli w salonie znajdują się inne turkusowe elementy w postaci donic czy poduszek na kanapie. Beżowy uszak w połączeniu z szarością narożnika sprawi, że cała strefa relaksu będzie przytulniejsza, co warto podkreślić ciepłym, żółtym światłem.

Wiele osób twierdzi, że pojęcie ideału jest abstrakcyjne, a coś takiego nie istnieje. Rzeczywiście może się okazać, że znalezienie optymalnego fotela do salonu z szarym narożnikiem nie jest łatwym zadaniem. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferowanych przez naszą firmę Kamado Meble usług. Zajmujemy się projektowaniem oraz tworzeniem gustownych mebli na wymiar. Podczas wyboru mebli klient sam może zdecydować o stylu, kolorze i wszelkich detalach, kreując fotel na miarę swoich wyobrażeń.