Jakie meble do pokoju dziennego w bloku kupić?

Urządzenie mieszkania w bloku może się wydawać trudnym zadaniem. Mamy przecież do czynienia z niezbyt wielką powierzchnią, którą trzeba będzie zaaranżować w taki sposób, aby wizualnie spełniała nasze oczekiwania i jednocześnie była miejscem funkcjonalnym na każdym etapie dnia czy nocy. Mając do dyspozycji niewielki metraż, trzeba decydować się na rozwiązania, które nie staną się dla mieszkańców problemem w dłuższej perspektywie.

Aranżacja i urządzenie pokoju dziennego w bloku nie musi być trudne

Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Jest przestrzenią przeznaczoną do spędzania wspólnych chwil z rodziną, bywa miejscem pracy oraz zasłużonego odpoczynku w towarzystwie najbliższych. Musi być wobec tego zaaranżowany w sposób uwzględniający wszystkie możliwe zastosowania. Z całą pewnością zadanie jest nieco trudniejsze w przypadku mniejszego metrażu, aczkolwiek w dzisiejszych czasach możliwości jest tak wiele, że bez najmniejszego problemu znajdziemy elementy wyposażenia, które doskonale wpasują się w nasze wnętrze.

Warto pamiętać, że nawet niewielkie wnętrza można urządzić w taki sposób, by sprawiały wrażenie przestronnych. Przykładem są wnętrza urządzone w stylu skandynawskim, w których dominują jasne tonacje, elementy nawiązujące do natury, a przede wszystkim rozwiązania o charakterze praktycznym. Nawet niewielki pokój dzienny w bloku przy odpowiednim rozplanowaniu może stać się niezwykle funkcjonalnym miejscem.

Pokój dzienny w mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty i (ewentualne) problemy w ustawieniu mebli

Niewielki metraż pokoju dziennego w bloku z wielkiej płyty, może sprawiać największe problemy pod względem doboru odpowiednich mebli. To one zajmują najwięcej miejsca w każdej przestrzeni, aczkolwiek są ich nieodzownym elementem i nie sposób z nich zrezygnować. Wiele zależy od układu całego mieszkania. Pokój dzienny jest jednak na ogół przestrzenią przeznaczoną dla wszystkich członków rodziny, dlatego chcemy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny. Wiele osób decyduje się wobec tego na meble wypoczynkowe w postaci sof, stoły jadalne oraz meble przeznaczone do przechowywania mniejszych akcesoriów.

Pokój dzienny z sypialnią i/lub stołem w bloku – jak dobrze ustawić w nim meble?

Do aranżacji pokoju dziennego w bloku niezbędny jest odpowiedni plan. Niewielki metraż wymaga dobrze przemyślanej koncepcji, dzięki której będziemy w stanie stworzyć unikatową i funkcjonalną przestrzeń. Bardzo często w przypadku małego metrażu jedno pomieszczenie staje się miejscem wielofunkcyjnym i umożliwiającym szybką modyfikację w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Pokój dzienny pełniący rolę miejsca, w którym się relaksujemy, może po zmroku przeistoczyć się w funkcjonalną sypialnię. Rozkładana sofa powinna jednak znajdować się w takim miejscu, by w dowolnym momencie można ją było rozłożyć, tworząc wygodne posłanie.

Warto zatem decydować się na meble przestawne, by w razie konieczności z łatwością móc dokonać pewnych zmian. Należy pamiętać, że w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, w tym w pokoju dziennym z sypialnią lub stołem jadalnym, liczą się przede wszystkim praktyczne rozwiązania i optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Meble nie powinny wypełniać całego wnętrza, ponieważ ich zbyt duża ilość wpłynie negatywnie na całą aranżację. Warto postawić na minimalistyczne rozwiązania, które umożliwiają zmianę lokalizacji poszczególnych elementów.

Potrzebujesz więcej informacji?
    Meble do pokoju dziennego w bloku – jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

    Przymierzając się do zakupu mebli przeznaczonych do pokoju dziennego w bloku z wielkiej płyty warto przede wszystkim skupić się na modelach, które w żaden sposób nie zagracą niewielkiej przestrzeni. Doskonałym wyborem będą rozkładane sofy w stylu skandynawskim, które nie tylko pięknie się prezentują, ale są również niezwykle funkcjonalnym dodatkiem. W dowolnym momencie można z nich stworzyć główne lub dodatkowe miejsce do spania.

    Warto również wybierać modele z tapicerką, która nie będzie sprawiała trudności pod względem czyszczenia. Osoby posiadające czworonożnych przyjaciół powinny również uwzględnić meble wypoczynkowe z wytrzymałym obiciem. Najlepszym wyborem będą te z grubszym splotem. W kwestii przeznaczonych do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów warto skupić się na modelach praktycznych i pojemnych, aczkolwiek niezajmujących zbyt wiele powierzchni. Dobrym wyborem będą wysokie szafy i szafki, w których bez problemu pomieścimy wszystkie rzeczy, choć bez zagracania niewielkiego pokoju dziennego.

    Niewielkie powierzchnie pobudzają kreatywność i siłą rzeczy wymuszają skonstruowanie dobrego planu optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Na szczęście, w dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór i tym samym niezliczoną ilość możliwości na stworzenie unikatowego pokoju dziennego, który będzie miejscem sprzyjającym odpoczynkowi.