Meble na wymiar – czy ich zakup się opłaca?

Urządzając nowe wnętrze w domu albo w mieszkaniu lub decydując się na remont, szukamy w pierwszej kolejności odpowiednich mebli. Podstawowe pytanie, jakie się nasuwa to, czy warto zdecydować się na meble na wymiar? Często zastanawiamy się, czy jest koszt i czy przypadkiem nie będzie on zbyt wysoki. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że meble na wymiar to przede wszystkim wysoka jakość użytych materiałów, wykonania oraz idealne zagospodarowanie miejsca. Spersonalizowane umeblowanie oferuje również możliwość stworzenia własnego, unikatowego projektu wnętrza dopasowanego tylko i wyłącznie do naszych preferencji.

Dlaczego warto wybrać meble na zamówienie?

Bez wątpienia główną zaletą wyboru do naszego domu lub mieszkania mebli na wymiar jest ich idealne dopasowanie do naszych potrzeb. Decydując się na zakup mebli na zamówienie możemy:

 • wybrać kolor, jaki się nam podoba, 
 • materiał, z jakiego meble mają być wykonane, 
 • układ szafek, ilość szuflad, (a nawet sposób otwierania) 

To bardzo ważne, ponieważ nasze lokum meblujemy na kilka lat i niezwykle istotne jest, aby zapewnić sobie jak najwyższy komfort użytkowania. Kolejną cechą, która przemawia za wyborem mebli na zamówienie, jest ich wysoka jakość. Dobre i sprawdzone przedsiębiorstwa specjalizujące się w wykonywaniu personalizowanych mebli używają tylko materiałów najwyższej jakości. W takim przypadku nie ma mowy o taniej sklejce i szybkiej niedokładnej produkcji. 

W przypadku wytwarzania mebli na wymiar każdy element jest precyzyjnie wycinany tak, aby po zakończeniu wszystko do siebie idealnie pasowało. Co istotne, podczas gdy sklep zajmuje się naszym projektem, jesteśmy z nim cały czas w kontakcie i w razie potrzeby zawsze możemy porozmawiać z wykonawcą na temat wprowadzenia ewentualnych poprawek. To jeszcze nie są wszystkie zalety mebli na wymiar, ponieważ należy również wspomnieć o ich funkcjonalności. Tylko decydując się na tego typu meble, możemy mieć gwarancję, że zostanie zagospodarowany każdy centymetr naszego pomieszczenia. Wystarczy, że stworzymy projekt pokoju bądź sypialni z meblami, o jakich marzymy, a konkretny i doświadczony producent wszystko wymierzy i zaprojektuje go od strony technicznej. 

Bez wątpienia sprawdzony sklep meblowy oferujący wykonywanie mebli pod indywidualne zamówienie to skarb w takiej sytuacji. Pracownicy pomogą nie tylko dobrać optymalne rozwiązania, ale wskażą też jednocześnie błędy, które mogłyby zmienić funkcjonalność mebli. Oczywiście bardzo ważny jest również fakt, że jeżeli wybierzemy meble na zamówienie – możemy mieć pewność, że dzięki dowolnemu połączeniu kolorów i wybranych materiałów, stworzymy niepowtarzalne wnętrze i nikt inny nie będzie miał w taki sam sposób umeblowanego salonu czy sypialni.

Czy opłaca się zamawiać meble na wymiar?

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe zalety – możemy powiedzieć, że oczywiście opłaca się zamawiać meble na wymiar. Unikalność projektu, jaki możemy utworzyć, aby nasze wnętrze było jedyne w swoim rodzaju oraz jakość wykonania to główne zalety przemawiające za wyborem mebli na wymiar. Co prawda mogą pojawić się głosy, iż meble na wymiar są drogie, natomiast oczywistym jest fakt, że za wysoką jakość i indywidualność należy odpowiednio zapłacić. Ponadto, nigdzie indziej nie dostaniemy tak idealnie dopasowanych mebli do naszego pomieszczenia, jak w przypadku zamówienia ich na wymiar. 

W takiej sytuacji możemy zaprojektować każdy nawet najmniejszy szczegół. Decydujemy, gdzie będzie znajdowała się, jaka szuflada, gdzie będzie duża półka, a gdzie mniejsza. Wszystko to tylko i wyłącznie dla naszej własnej wygody. To osoba zamawiająca wie najlepiej, czego potrzebuje jej rodzina i pod te wymagania tworzy projekt mebli na wymiar. Tylko zamawiając meble pod zamówienie, możemy zagospodarować każdy centymetr w salonie czy też pokoju dziecięcym. W Kamado nie mamy żadnych wątpliwości, że meble na wymiar będą dla Państwa najlepszym możliwym wyborem!

Potrzebujesz więcej informacji?
  Największe zalety personalizowanych mebli

  Jak już zostało to opisane powyżej, do największych zalet personalizowanych mebli bez wątpienia należą:

  • Możliwość stworzenia własnego projektu, który sprawi, że nasze wnętrze będzie oryginalne i niepowtarzalne. Możliwość wybrania koloru, rodzaju drzewa, układu itd.
  • Wysoka jakość użytych materiałów i wykonania mebli. Zdecydowanie kupując meble na wymiar, możemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie idealnie pasować, a trwałość użytych materiałów pozwoli na wieloletnie użytkowanie.
  • Projektujemy każdą szufladę, półkę, szafkę dokładnie w takim miejscu, jakie będzie dla nas najbardziej komfortowe. Decydujemy o układzie oraz sposobie otwierania i zamykania. Możemy dobierać różne systemy zawiasów i dzięki temu zwiększać komfort korzystania z mebli.

  Meble na wymiar są bezkonkurencyjne pod względem jakości, możliwości dopasowania do pomieszczenia oraz doboru koloru czy też ilości elementów. Decydując się na remont lub urządzając całkiem nowy dom, lub mieszkanie zdecydowanie należy brać pod uwagę wykonanie mebli na wymiar. Należy jednak pamiętać, że standardowy czas oczekiwania na tego typu meble jest zazwyczaj dłuższy niż zakup gotowych mebli w sklepie – składając natomiast zamówienie w Kamado, jesteśmy w stanie rozwiązać dla Państwa i ten problem. Meble na wymiar to bowiem najwyższy komfort użytkowania i gwarancja unikalności. Czy warto zdecydować się na wycenę mebli pod indywidualne zamówienie? Oczywiście, że tak!